Питання – відповіді

Чи існує вступ поза конкурсом?
Вступ поза конкурсом відмінений, замість нього впроваджений вступ за квотами, тобто правом вступу на обмежену кількість місць можуть скористатись визначені категорії, серед них відбувається власний конкурс за балами та пріоритетами. Якщо ти брав участь у конкурсі на місця, визначені квотами, але не пройшов, то надалі ти береш участь у загальному конкурсі.

Хто має право на вступ за квотами?

  • особи, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1707/29837;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яких законом визнано учасниками бойових дій та які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у тому числі ті, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби) в порядку, визначеному відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України.

Чи можна подати документи електронно, якщо я маю право вступу за квотами?

Так, можна, але тобі потрібно обов’язково до подання першої заяви привезти документи, які підтверджують право на квоту до обраного ЗВО, аби ЗВО завантажив їх для розгляду всіма приймальними комісями закладів, до яких ти подаси заяви та де ти претендуєш на участь у конкусі в межах встановлених квот.

Чи регламентована кількість людей, які вступають за квотами?
Так, регламентована – у КПІ ім. Ігоря Сікорського ця кількість становить не більше 5% від максимального обсягу державного замовлення.

Що таке «прохідний бал», який висить на сайті КПІ ім. Ігоря Сікорського?
Це мінімальний бал на кожну зі спеціальності, за якою були зараховані студенти на навчання за державним замовленням минулого року, тобто це бал останнього зарахованого бюджетника за рейтинговим списком. Проте підрахунок конкурсного бала минулого року відбувався за використання інших вагових коефіцієнтів.