Якщо в тебе документ про освіту іноземного зразка

Якщо ви завершили навчання та одержали повну загальну середню освіту за кордоном цього року, ви маєте право вступати на навчання до закладів вищої освіти України за результатами національного мультипредметного тесту, проте заяви ви можете подавати виключно паперово. У такому випадку вам необхідно зробити офіційний нотаріально завірений переклад вашого документу про повну загальну середню освіту (звертайтесь до бюро перекладів), а потім подати ваш документ на проходження процедури визнання іноземних документів про освіту (раніше – нострифікація) до Міністерства освіти і науки України.

Процедура визнання іноземних документів про освіту суттєво реформована відповідно до Закону України «Про вищу освіту». Нормативним актом, який регулює проведення процедури визнання в Україні всіма компетентними органами, є Наказ МОН від 05.05.2015 р. №504, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.05.2015 р. за № 614/27059. Цим наказом введено в дію порядки визнання здобутих в іноземних вищих навчальних закладах ступенів вищої освіти та документів про середню, середню професійну, професійну освіту.

Роботи з підготовки документів для прийняття Міністерством рішення щодо визнання іноземних документів про освіту доручені державному підприємству «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України, яке виконує функції Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2011 року № 924.

Подати документи про освіту особисто для здійснення процедури визнання можна за адресою: м. Київ, вул. В’ячеслава Чорновола, 25, ДП «Інформаційно-іміджевий центр» відповідно до графіка роботи.

Дистанційну подачу документів можна здійснити на сайті http://naric.in.ua/.

Довідки – за телефонами +380 (44) 486-20-43, +380 (44) 486-25-43.

Перед поданням документа на визначення обов’язково залиште собі копії. Процедура може тривати достатньо довго.